Stimate cadre didactice, dragi elevi, proba I a etapei raionale a concursului de lectură ,,Citind, învăț să fiu” s-a încheiat la data de 25.03.2024. La această etapă membrii comisiei de concurs, au jurizat 48 produse (cărți,jurnale electronice) elaborate în diferite platforme și aplicații digitale, deosebite prin conținut, inovative,realizate cu acuratețe, cu imagini calitative, sunt indicate toate informațiile solicitate (nume/prenume, clasa,învățător, instituția, localitatea), mesajul operei este reflectat în conținutul lucrării. Dragi elevi, felicitări pentru rezultatele obținute, pentru participare și implicarea sârguincioasă de care ați dat dovadă !
Atenție ! La etapa 2 raională, participă elevii învingători care au obținut premiul mare și câștigătorii locului I
PREMIUL MARE :
- Burlacu Alexandru- cl. IV-a, IPG ,,A.Mateevici”, Răuțel
- Frasin David – cl.III-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
LOCUL I :
1.Turcu Serghei – cl. IV-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
- Manoli Olga-Bianca – cl. IV-a, IPLT ,,M.Eminescu”, Fălești
- Ceban Cristina – cl.III-a , IPLT ,,M.Eminescu”, Fălești
- Rotari Tamara – cl.III-a , IPLT ,,M.Eminescu”, Fălești
- Andrieș Ionela – cl.III-a, IPLT ,,M.Eminescu”, Fălești
- Pasat Felicia – cl. III-a, IPG ,,V.Alecsandri”, Scumpia
- Leahu Andreea – cl.III-a, IPG Chetriș
- Șalari Laura – cl.III-a, IPG Chetriș
- Boubătrîn Olesea – cl.III-a, IPG Chetriș
- Manoli Cristian – cl. III-a, IPG ,,D.Cantemir”, Pîrlița
- Pîslaru Ana-Maria – cl.III-a, IPG ,,V.Alecsandri”, Scumpia
- Popovici Andreea – cl.III-a, IPG ,,A.Mateevici”, Răuțel
- Popov Amelia – cl. III-a, IPG Făleștii Noi
- Popovici Laura – cl.III-a, IPG ,,D.Cantemir”, Pîrlița
- Morari Sergiu – cl.III-a, IPG Făleștii Noi
Locul II :
- Gîdei Anca – cl.IV-a, IPG Chetriș
- Morari Erica – cl. III-a, IPG Chetriș
- Bejenari Victor- cl.III-a, IPG Musteața
- Onei Riana – cl.III-a, IPG Musteața
- Lungu Laura – cl.IV-a, IPG ,,A.Mateevici”, Răuțel
- Clețchi Mihaela – cl.IV-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
- Turcu Matei – cl.III-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
- Grecu Nicoleta – cl.IV-a, IPG ,,D.Gherman”, Risipeni
- Cireș Bogdan – cl.IV-a, IPG ,,Gh.Vrabie”, Călinești
- Vrabie Vlada – cl. III-a, IPG ,,D. Cantemir”, Pîrlița
- Mocanu Ionela – cl.IV-a, IPG ,,S.Moraru”, Obreja Veche
- Popovici Ionela – cl. IV-a, IPG ,,S. Moraru”, Obreja Veche
- Slivca Mihaela – cl.III-a, IPG Făleștii Noi
- Pivovari Ana – cl.III-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
- Movilă Dașa – cl.III-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
Locul III :
- Manoli Kataleia – cl.IV-a, IPG ,,Gh.Vrabie”, Călinești
- Barari Evelina – cl.IV-a, IPG ,,Gh.Vrabie”, Călinești
- Hîrbu Ana- Maria – cl. IV-a, IPG ,,D.Gherman”, Risipeni
- Sîrbu Daniela-Nadia –cl. IV-a, IPG ,,D.Cantemir”, Pîrlița
- Culcenco Damian- cl.III-a, IPG Făleștii Noi
- Hmeli Andreea – cl.III-a, IPG Făleștii Noi
- Andrieș Daniel – cl.IV-a, IPG ,,V.Alecsandri”, Scumpia
- Butnaru Nikita – cl. IV-a, IPG ,,V.Alecsandri”, Scumpia
- Bocancea Polina – cl.III-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
- Sofroni Cristian – cl. III-a, IPG ,,I.Dumeniuk”, Călugăr
- Bejenari Miroslava – cl.III-a, IPG ,,S.Moraru”, Obreja Veche
- Postovan Andrei – cl.III-a, IPLT,,M.Eminescu”, Fălești
- Musteață Magdalena – cl.III-a , IPG ,,T.Dron”, Mărăndeni
- Bănăruc Alexandra – cl. III-a, IPG ,,T. Dron” , Mărăndeni
- Cazacu Alexandru – cl.IV-a, IPG ,, T. Dron”, Mărăndeni
- Prodan Daria – cl.III-a, IPG ,,T.Dron”, Mărăndeni