icon facebook 3d render concept 494952 1341

Direcţia Generală Educaţie
  Făleşti
   

CRRTDGEC

Centrul Regional de Resurse pentru Tineri Fălești

Casa de Creatie Lora

Centrul de Creație și Agrement pentru Copii și Tineri „Lora Găină”, or.Fălești

sc sport

   
May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

MEC

PARLAMENTUL

guvern

ANACEC

logocons

ctice

 ISE

ANCE gov

proD

siguranta pe internet

   

matematica falesti

sime

COVID

 

   

Rezultatele elevilor la etapa raională a  Concursului internațional ,,Jivaia klassika 2021,,

 

             Pentru categoria ,, Limba rusă ca limbă maternă” (școlile ruse) :

Premiul I     -     Olaru Iuliana , LT ,, A.Pușkin” ,profesoară de limbă și literatură

                             rusă  - Poddueva Angela;

Premiul II     -    Andreicicova Alina, LT ,, A.Pușkin” , profesoară de limbă și

                            literatură rusă - Duleico Liudmila;

  • Rurac Roman, LT ,, A.Pușkin”,  profesoară de limbă și literatură rusă - Duleico Liudmila;

Premiul III     -  Grigoraș Capitolina , Gimnaziul Pompa, profesoară de limbă și

                            literatură rusă -  Dubceac Nina;

                       -    Zaițeva Maria, Gimnaziul Egorovca , profesoară de limbă și

                            literatură rusă – Babiuc Ana;

  • Iurii Alecsandra, LT ,, A.Pușkin”, profesoară de limbă și

                            literatură rusă –Juncu Marina;

Mențiuni      –    Pernai Vladimir , LT ,, A.Pușkin”, profesoară de limbă și  

                            literatură rusă     - Poddueva Angela,

  • Procopov Vladimir LT ,, A.Pușkin”, profesoară de limbă și

                            literatură rusă –Juncu Marina;

  • Cotov Ivan și Medvedi Alecsandra , LT ,, A.Pușkin”,  profesoară de limbă și   literatură rusă - Duleico Liudmila;
  • Șușkevici Tatiana și  Slivca Daria,  Gimnaziul Popovca, profesoară de limbă și    literatură rusă -  Vasilat Svetlana;

          Pentru categoria ,, Limba rusă ca limbă străină” (școlile naționale) :

Premiul I     -     Gonceariuc Xenia , LT ,, M. Eminescu” , profesoară de limbă

                             rusă  - Grigorovici Ala;

Premiul II     -    Pogîlă Olga,  LT ,, M. Eminescu” , profesoară de limbă

                             rusă  - Grigorovici Ala;

  • Oala Artur, Gimnaziul ,,I.Dumeniuk”, Călugăr, profesoară de limbă rusă  - Malachovskaia Xenia;

Premiul III     -  Cazacu Cristina, Gimnaziul Chetriș,  profesoară de limbă 

                            rusă -  Gherman Natalia;

                       -    Pilipețchi Anastasia și Iakimovschi  Cleopatra, Gimnaziul 

                            Făleștii Noi, profesoară de limbă    rusă -  Botnari Liudmila;

Felicitări atât învingătorilor , cât și tuturor participanților al concurs ! Credem că toți am avut de învățat și de savurat  din acest eveniment. Galerie foto.

VIDEO.

   
Copyright © 2024 DIRECŢIA GENERALĂ EDUCAŢIE FĂLEŞTI. Toate drepturile rezervate.
© DGE FALESTI