icon facebook 3d render concept 494952 1341

Direcţia Generală Educaţie
și Cultură Făleşti
   

CRRTDGEC

Centrul Regional de Resurse pentru Tineri Fălești

Casa de Creatie Lora

Centrul de Creație și Agrement pentru Copii și Tineri „Lora Găină”, or.Fălești

sc sport

   
November 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
   

MEC

PARLAMENTUL

guvern

ANACEC

logocons

ctice

 ISE

ANCE gov

proD

siguranta pe internet

   

matematica falesti

sime

COVID

 

   

  Rezultatele etapei raionale a Concursului de creație a copiilor cu tematica „ Prevenirea situațiilor de risc în viziunea copiilor”, organizat de către Inspectoratul General pentru Situații de Urgență al MAI în comun cu organele de specialitate în domeniul învățământului ale Ministerului Educației și Cercetării.

  Unul din obiectivele majore ar fi, educarea și formarea cunoștințelor copiilor privind măsuri de prevenire dar și de intervenție în caz de o situație de urgență.

  Comisia raională de concurs, instituită prin ordinul nr. 342 din 02 octombrie 2023 a DGEC Fălești, a selectat pentru etapa finală,  care va fi organizată și desfășurată de către Direcția generală prevenție a IGSU în perioada 20 noiembrie – 20 februarie din 12 produse,  lucrările următorilor elevi, care au respectat capitolul IV al REGULAMENTULUI privind organizarea și desfășurarea Concursului de creație a copiilor în domeniul prevenirii situațiilor de urgență, în baza demersului nr. 453 din 27.09.2023, conform ordinului IGSU nr. 199 din 15.09.2023. Galerie foto.

I categorie – până la cl. a IV-a a (inclusiv)

Premiul I – Gălușcă Radeon clasa a IV-a , IPG Popovca

Premiul II – Vrabie Vlada clasa a III-a, IPG „ Dimitrie Cantemir” satul Pîrlița

                      Bodnariuc Arteom  clasa a IV-a, IPG Popovca

Premiul III - Bantea Sofia clasa a I-a, IPG „Sergiu Moraru” satul Obreja Veche

                      Bejenari Miroslava clasa a III-a, IPG „ Sergiu Moraru” satul Obreja Veche

                      Manoli Cristian clasa a III-a, IPG „Dimitrie Cantemir” satul Pîrlița

II categorie - de la cl. a V-a până la cl. a IX-a (inclusiv)

Premiul I – Mihailova Elizaveta clasa a VII-a, IPLT„ Pușkin” orașul Fălești

Premiul II – Popei Samira clasa a VIII-a, Gimn.Făleștii Noi

                     Mitrea Delia clasa a V-a,  IPLT „ Mihai Eminescu” or. Fălești

Premiul III -  Negură Jasmina clasa a VI-a, IPLT „ Mihai Eminescu” or. Fălești

                      Andronache Alexandra  clasa a VII-a. IPLT„ Pușkin” or. Fălești

                      Roșca Maxim clasa a VI-a, IPG „ Dimitrie Cantemir” satul Pîrlița

 Direcția Generală Educație și Cultură Fălești, adresează sincere felicitări învingătorilor și le dorește success la etapa republicană a concursului!

   
Copyright © 2023 DIRECŢIA GENERALĂ EDUCAŢIE ȘI CULTURĂ FĂLEŞTI. Toate drepturile rezervate.
© DGEC FALESTI